02.10.2016  majstrovský zápas  I. B trieda  U15  STARŠÍ ŽIACI

9. kolo     sezóna 2016/2017

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová  –  FC 34 LM Palúdzka    0:2  (0:1)

Zostava + známka:

Labaška 2, Králik 3, Kapalko 3, Šumský 2, Rypák 2, Bobka 2 (36´ Prísažný 2), Gábor 2, Čajka © 3, Lis 2 (60´Cupra 2), Maťko 3, Pavlík 2,

Hodnotenie:  10-9 vynikajúci, 8-7 nadpriemerný, 6-5 priemerný, 4-3 podpriemerný, 2-1 veľmi slabý

Najlepší hráč:  Nebol nikto.  SLABÝ, PODPRIEMERNÝ  výkon každého hráča.

Žlté karty:  neboli                  Červené karty:   neboli

V 4. minúte prví pohrozili strelou hostia. O minútu Kapalkov priamy kop skončil na brankárovi. Snažili sme sa o útočný futbal, ale súper dokázal bez problémov naše pokusy vyriešiť. V našej hre nebolo cítiť záujem a hrali sme bez nápadu. Hostia sa ujali vedenia v 20. minúte, keď z diaľky zahrávali priamy kop a dlhá padajúca lopta skončila za chrbtom nášho zle postaveného brankára. Tento gól hostí povzbudil, naopak my sme stále pokračovali v akomsi uspokojení, bez myšlienky a bezduchom, nevýraznom výkone. V 31. minúte mohol vyrovnať náš kapitán Čajka st., ale ani čistý samostatný nájazd nedokázal premeniť na gól. O minútu Rypák prihral pred bránku do čistej šance Gáborovi, ale ten zakončil len slabo a brankára neprekonal.

V polčasovej prestávke sme si síce povedali čo musíme zmeniť ak chceme byť úspešní, ale nepodarilo sa. Súper sa zatiahol do zabezpečenej obrany a problémy nám robili hlavne jeho hraví malí prípravkári, ktorí neraz dokázali vyzvŕtať našich starších hráčov a ukázali nám ako sa má hrať futbal. Naopak my sme v tomto zápase neukázali nič! Naše strely skončili buď vedľa, alebo boli také slabé, že ledva doleteli k súperovej bránke a malí brankári nemali problém ich chytiť. V našej obrane to tiež poriadne horelo, čo sa naplno ukázalo v 55. minúte. Dvaja súperovi prípravkári sa bez problémov dokázali pohrať až s tromi našimi obrancami a poľahky nám dali druhý gól. Šesť minút pred koncom sme znovu mali čistú šancu, ale nedokázali sme ju využiť. Palúdzka bola hlavne naším pričinením v tomto zápase lepším mužstvom, zaslúžene u nás zvíťazila a nám pripravila prvú prehru v tejto sezóne.

A my ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch aj v nasledujúcich zápasoch tak určte táto prehra nebola naša posledná…

Slovo trénera: Som sklamaný, ale prehra ma až tak nemrzí. Mrzí ma ale slabý výkon celého mužstva počnúc brankárom, cez obranu, zálohu až po útok. S futbalu sme nič neukázali a pritom viem, že aj my hrať vieme. Naopak súper nám ukázal ako na to.

Už v týždni na tréningoch pred týmto zápasom bolo na prístupe hráčov vidieť, že to berú na ľahkú váhu =  nesústredenosť, srandičky, veď nič sa nemôže stať, veď Palúdzku bez problémov dáme a podobne… A tak isto v šatni pred zápasom… Aj preto sme hrali bez myšlienky, bez chcenia. Mysleli sme si že to príde samé. Bolo to v hlavách. Ani jeden náš hráč sa do zápasu nevložil tak ako by sa mal, nikto neurobil nič navyše a tak to celé aj dopadlo. S takýmto prístupom nám to na nasledujúcich súperov určite nebude stačiť…

Podrobne si tento zápas rozoberieme na tréningoch a dúfam, že sa na ďalší zápas dokážeme lepšie pripraviť, pretože dnes to bolo celé zle, celé zle!