U11 obhájila vlaňajšie prvenstvo na turnaji „Zimný pohár LFZ“.

Pred vyše týždňom, si naša U11-tka vybojovala víťazstvom na kvalifikačnom turnaji postup do finále halového turnaja „Zimný pohár LFZ“. Toto finále sa uskutočnilo uplynulú sobotu 22.02.2020 v Liptovských Sliačoch. Hralo sa systémom 4+1, 2x 10 minút. Čakali nás tri náročné zápasy aj preto, že viacerí naši hráči z U11 nastúpili v sobotu doobeda aj na turnaji za našu U13.

Náš klub reprezentovali: Rusek, Berko, Erhardt , Frič, Kloták, Mašura, Mikuš, Šuňa, Kmeť, Repa,

Naše výsledky: Ondrašová – Lisková  4:2, Ľubochňa – Ondrašová  4:6, Ondrašová – L. Hrádok  7:2,

Že to nebude jednoduché, ukázali už prvé minúty úvodného zápasu s Liskovou. Súperovi hráči, na čele s brankárom vyzerali fyzicky vyspelejší, ale to samozrejme neznamenalo, že sú aj futbalovo lepší. Nezľakli sme sa a ujali sme sa vedenia rýchlim gólom Berka. Hra pokračovala s veľkou snahou na oboch stranách. V piatej minúte sa Liskovej podarilo vyrovnať. O minútu sa zranil náš brankár Rusek a musel zo zápasu odstúpiť. Súper sa následne ujal vedenia 2:1. Do bránky musel nastúpiť hráč Adam Mašura.  Do konca prvého polčasu sa nám podarilo vyrovnať gólom Kmeťa. Nevzdávali sme sa a v druhom polčase nás poslal do vedenia parádnou strelou znovu Kmeť. Potom nás pár krát podržal výbornými zákrokmi „náhradný brankár“ Mašura. Dve minúty pred koncom pridal náš štvrtý gól Berko a o víťazovi tohto zápasu bolo rozhodnuté.

Hneď po tomto stretnutí, sme po krátkej prestávke nastúpili do druhého zápasu proti Ľubochni. Brankár Mašura už v bránke pôsobil istejšie a my sme po góloch Friča, Berka a Kmeťa postupne vyhrávali 3:0. Súperovi sa do polčasu ešte podarilo znížiť. Aj tento zápas prebiehal vo vysokom nasadení obidvoch mužstiev. Ľubochňa znížila na 3:2, ale na tento moment odpovedal našim štvrtým gólom Šuňa. Náš piaty gól pridal po dôraze pred súperovou bránkou Mikuš. Ľubochni sa opäť podarilo znížiť, ale naše víťazstvo poistil posledným gólom Frič.

V poslednom zápase na čakal známy súper z Lipt. Hrádku. V našej zostave museli nastať ďalšie zmeny. Napriek tomu sme nechceli nechať nič na náhodu. Do bránky sa vrátil oddýchnutý Rusek , no do hry už nemohol zasiahnuť zranený Berko. Od začiatku sme boli aktívnejší. Hra sa nám celkom darila. Skóre otvoril Kmeť a následne sa trafil Mašura. Naše vedenie zvýšil Frič. Ovládali sme hru a pridali sme ďalšie góly keď sa znovu trafili Kmeť a Mašura. L. Hrádku sa dvomi gólmi podarilo znížiť. Posledné dva góly strelil do súperovej siete Erhardt. Súpera sme vysoko zdolali a tak ako vlani, znovu sme sa stali víťazmi turnaja a získali „Zimný pohár LFZ“ 2020.

Získali sme aj individuálne ocenenia, keď sa Najlepším hráčom turnaja stal náš Matúš Berko a Najlepším hráčom nášho mužstva sa stal Michal Šuňa.

Po sérii týchto turnajov, si viacerí naši hráči pravdepodobne vypýtali nomináciu na veľký turnaj „O Stredoslovenský pohár prípraviek“ 2020, ktorý sa tohto roku uskutoční 14.04.2020 (v utorok po Veľkej noci) na futbalovom štadióne MFK Zvolen. Presná nominácia Výberu Liptova, ktorý bude reprezentovať Liptovský futbalový zväz bude hráčom/rodičom včas oznámená.