U15 na kvalifikačnom turnaji LFZ na nepostupovom druhom mieste.

V sobotu 23.02.2019 sme sa s našim mužstvom starších žiakov kategórie U15 zúčastnili na kvalifikačnom halovom turnaji, ktorý sa uskutočnil v telocvični ZŠ Bobrovec. Turnaj poriadal Liptovský futbalový zväz v rámci zimnej halovej sezóny žiakov. Hralo sa systémom 4 + 1 a zápasy trvali 2 x 12 minút. V Bobrovci sa odohrala kvalifikačná skupina, z ktorej len víťaz postúpil do oblastného finále. To sa uskutoční o dva týždne v Ružomberku.

Výsledky jednotlivých zápasov nájdete vo fotogalérii pod článkom.

Na turnaja sa zúčastnili:
L. Hrádok, L. Ondrašová, Bobrovec, Vavrišovo,

Náš klub reprezentovali títo hráči:
Kostka, Petrák, Stano, Strcula, Dráb, Halík, Hoza, P. Matej, Staroň, Kubinčák,

V prvom zápase sme sa stretli s Bobrovcom. Hneď v prvých piatich minútach sme dostali dva lacné góly. Potom sme začali byť lepším mužstvom, ale do polčasu sa nám gól nepodarilo streliť. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a za necelé tri minúty sme tromi gólmi dokázali otočiť výsledok v náš prospech. Ovládali sme dianie na ploche a následne sme pridali aj poisťovací štvrtý gól. Našimi strelcami boli 3x Petrák a Strcula.

V druhom zápase sme nastúpili proti Vavrišovu. Najskôr sme hladko vyhrávali 3:0, ale pred koncom prvého polčasu sa súperovi podarilo znížiť na rozdiel gólu. V druhom polčase sme už nenechali nič na náhodu a po dobrej hre aj pekných akciách sme pridali ďalšie góly a jasne sme zvíťazili. Naše góly dali 3x Strcula, 2x Stano, 2x Petrák.

V poslednom zápase sme narazili na L. Hrádok. Len víťazstvo v tomto zápase by nás posunulo do finálových bojov v Ružomberku. Nezačali sme dobre. Hlavne naše kraje sa nestíhali vracať, čo súper využil na strelenie prvých dvoch gólov do našej siete. Už prvý polčas sme prehrali vysoko 4:0. Nevzdávali sme sa a od úvodu druhého dejstva sme súpera zatlačili. Dvomi gólmi Kubinčáka sa nám podarilo znížiť. Vycítili sme šancu a boli sme L. Hrádku minimálne vyrovnaným súperom. Naša snaha však nestačila. Dostali sme ešte dva góly a zápas sme nakoniec vysoko prehrali. Do finálovej časti tak zaslúžene postúpil Liptovský Hrádok.

Pri záverečnom vyhodnocovaní turnaja bol organizátormi ako najlepší hráč nášho mužstva ocenený Antonín Petrák, ktorý k nám prišiel na hosťovanie, ako naša nová posila. Veríme, že sa mu u nás zapáči, bude sa mu dariť aj v nasledujúcom súťažnom období a bude naozaj posilou nášho tímu.

Pochvalu a zároveň také isté ocenenie by si zaslúži aj Adam Kostka, ktorý na našich posledných akciách podáva stabilne výborné výkony. Pre mužstvo sa stáva veľmi platným hráčom. Na tomto turnaji, ako jediný hráč nášho mužstva odohral bez jediného striedania kompletne všetky tri zápasy.

Aj keď sme nepostúpili do finálovej časti, oproti minulému turnaju v Ľubochni sme ako mužstvo podali zlepšený výkon. V nasledujúcom období sa teda budeme môcť všetci sústrediť na ďalšiu časť zimnej prípravy. Čakajú nás tréningy na umelej tráve, tréningy v telocvični a chceli by sme odohrať ešte minimálne dva prípravné zápasy.