U15 na turnaji LFZ na treťom, nepostupovom mieste

Aj s našimi Staršími žiakmi kategórie U15, sme sa v sobotu 29.02.2020 zúčastnili kvalifikačného turnaja „Zimný pohár LFZ“, ktorý sa tento krát konal v telocvični ZŠ v Liptovskej Osade. Turnaja sa zúčastnilo päť mužstiev, z ktorých len prvé dve postúpili na záverečný finálový turnaj. Hralo sa systémom 4+1, každý s každým, 1x 15 minút.

Reprezentovali nás: Cupra, Halík, Staroň 05, Kosiuga, Malaj, Močáry, Ševček, Šumský, Plauter, Staroň 08,

Naše výsledky:

Hybe – Ondrašová  4:3  (2x Malaj a Močáry),

Ondrašová – Černová  3:2  (Halík, Močáry, Šumský)

Ludrová – Ondrašová  0:0

Ondrašová – L. Révúce  2:1  (Močáry, Halík)

V prvom zápase sme sa stretli s Hybami. Začali sme dobre a v polovici zápasu sme vyhrávali už 3:0 Súper sa však nevzdával. Postupne sa mu aj po našich individuálnych chybách v obrane podarilo vyrovnať. Potom sme dostali ešte jeden gól a zápas sme nakoniec prehrali.

Aj do druhého zápasu proti Černovej sme vstúpili úspešne a vyhrávali sme 2:0. Súperovi sa opäť podarilo vyrovnať, ale tri minúty pred koncom sme dali tretí gól a víťazstvo proti neskoršiemu víťazovi turnaja sme si už postrážili.

V treťom stretnutí sme nastúpili proti favoritovi turnaja z Ludrovej. Po obojstranne výbornom zápase sme sa sme sa nakoniec rozišli po bezgólovej remíze a naše šance na postup stále žili.

Ak sme chceli pomýšľať na postup do finálovej skupiny, museli sme v našom poslednom stretnutí zvíťaziť a potom ešte čakať na výsledok zápasu Ludrová – Černová, kde sme potrebovali víťazstvo Ludrovej, resp. na postup by nám stačila aj ich remíza.

V našom poslednom zápase sme nastúpili proti „outsiderovi“ turnaja Liptovským Revúcam. Na ploche ihriska to však od začiatku vyzeralo presne naopak. Súper hral živo a bez rešpektu a dokonca sme prehrávali 1:0. Potom sa nám po rohu podarilo vyrovnať. Remíza nám však nemohla stačiť. Pol minúty pred koncom sme opäť zahrávali roh a v posledných sekundách sme druhým gólom strhli víťazstvo na našu stranu.

Bohužiaľ ani táto vydretá výhra nám nakoniec nestačila, pretože v poslednom zápase turnaja  vyhrala Černová. Spoločne s Ludrovou sme síce mali rovnaký počet bodov, ale horšie skóre. Na turnaji sme tak nakoniec obsadili nepostupové 3. miesto…

Získali sme aj dve individuálne ocenenia. Najlepším hráčom nášho mužstva sa stal Michal Malaj, ktorý je zároveň už aj oficiálne, naša nová posila. Navyše, Najlepším brankárom celého turnaja sa stal náš Filip Cupra, ktorý je síce normálne hráč, ale na tomto turnaji „zaskakoval“ a  musel byť našou brankárskou jednotkou.

S U15 sa tak v najbližších týždňoch budeme naplno sústrediť na tréningový proces a pokúsime sa odohrať aj nejaké prípravné zápasy, už vonku na veľkom ihrisku (umeka na Tatrane).