U9 na turnaji v Ľubochni

Uplynulú sobotu 01.02.2020 sme sa s našimi najmladšími nádejami kategórie U9, zúčastnili na halovom turnaji v Ľubochni. Väčšina našich hráčov sa na takejto akcii zúčastnila po prvý krát. Na piatkovom tréningu sme preto s hráčmi nacvičovali aspoň základné veci, aby chalani získali nejakú predstavu, ako sa na takýchto turnajoch futbal hráva. Hralo sa systémom 4+1, každý s každým, 1x 13 minút. Turnaja sa zúčastnilo spolu šesť mužstiev a tak sme celkom odohrali päť zápasov.

Náš klub reprezentovali títo hráči:
Rusek, Sabaka, Herich, Krajčí, Makovič, Pavella, Skaličan, Viglaský, Kráľ,

Zúčastnené družstvá:
Bešeňová, Ružomberok, L. Ondrašová, Ľubochňa, Vrútky a Dolný Kubín

V prvom zápase sme sa stretli s Bešeňovou. Súper bol od nás lepší. Na našej strane bolo vidieť, že pre niektorých je to ich prvý zápas v živote. Prehrávali sme, ale podarilo sa nám vyrovnať gólom Sabaku. Potom už góly dával len súper a zápas sme tak prehrali 4:1.

V druhom zápase náš čakal silný Ružomberok. Napriek tomu, že sme znovu prehrali 4:1, nebolo to z našej strany až také zlé. Náš gól strelil znovu Sabaka.

V treťom zápase sme sa stretli s domácou Ľubochňou. Hneď v prvých minútach sme dostali dva rýchle góly. Podarilo sa nám znížiť, keď sa opäť trafil Sabaka. Domáci však okamžite odpovedali, pridali nám tretí gól a porazili nás 3:1.

V predposlednom našom zápase sme nastúpili proti Vrútkam. Od začiatku sme boli aktívnejší. Naša hra sa zlepšila. Súpera sme zatlačili na jeho polovici a vytvorili sme si viacero šancí.. Skóre otvoril z priameho kopu peknou strelou Sabaka. Súperovi sa podarilo vyrovnať, ale o chvíľu sa dostal k odrazenej lopte Herich a prekonal brankára. Dokonca sme už tesné víťazstvo 2:1 ubránili a po zápase vytryskol na palubovke zaslúžený gejzír radosti v podaní našich hráčov.

Do posledného zápasu s Dolným Kubínom sme vstupovali v dobrej nálade, povzbudení predchádzajúcim úspechom. Zápas bol vyrovnaný s viacerými šancami na oboch stranách. Pred koncom zápasu sa nám podarila vydarená akcia. Makovič ju premenil na gól a naše druhé víťazstvo na turnaji. Dolný Kubín sme tak porazili 1:0. Aj po tomto zápase hráči v šatni na plné hrdlá spievali víťazné chorály.

Zúčastnili sme sa turnaja, ktorý mal veľmi slušnú úroveň. Naše výkony sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Samozrejme, že sme sa nevyhli viacerým chybám, ale to je v poriadku – začíname a budeme sa určite zlepšovať. Obsadili sme konečné piate miesto. Napriek tomu treba všetkých hráčov pochváliť za snahu a nasadenie a takisto poďakovať rodičom za podporu a povzbudzovanie. Čím viac takýchto akcií absolvujeme, tým lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu