Úspešný víkend pre bežcov…

Veľmi úspešný víkend majú za sebou bežci z nášho ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Zúčastnili sme sa viacerých pretekov a priniesli sme aj cenné kovy. Najväčšie prekvapene pre nás všetkých bolo historicky prvé medailové umiestnenie v mužskej hlavnej kategórii. Bronzovú medailu medzi elitou získal Matú Sipko časom 1.05:37 na Podtatranskej 15-ke vo Východnej. Na 32. ročníku tradičného podujatia Liptovskej bežeckej ligy Matúša delila len 1 minútka od striebra. Obrovským zážitkom bolo zmerať si sily s víťazom tohto preteku. Vo Východnej nečakane štartoval aktuálne druhý najlepší slovenský maratónec Jozef Urban z Obal servis Košice. Jozef samozrejme preteky vyhral v čase pod 1 hodinu za 56:12. Matúšovi sa tak naskytla jedinečná príležitosť…Nielenže sa mu prvý krát v živote podarilo obsadiť medailovú priečku v hlavnej mužskej kategórii, ešte mal aj tú česť stáť na stupni víťazov s top slovenským športovcom a súčasným slovenským reprezentantom…

1.miesto Jozef Urban TJ Obal servis Košice, 2. miesto Martin Sabella KBT Spiš, 3. miesto Matúš Sipko ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

V kategórii 40-49 ročných nás vo Východnej reprezentoval Miroslav Staroň ktorý 15 km zvládol za solídnych 1:13:06

Úspešné preteky má za sebou aj Michaela Kucháriková. Miška sa spolu s našimi kamarátmi z Černovej rozhodla pre 22 km dlhý krosový polmaratón Beh Revúckym chotárom. Trasa preteku vedie po území NP Muránska planina a je pomerne náročná, s viacerými kopcami. Miška si trocha prekvapivo vybrala dlhšiu trať a namiesto obľúbenej krátkej 8,5 km trasy zvolila náročnejšiu 22 km dlhú verziu. Trať zvládla za veľmi pekných 1:56:01 a obsadila druhé miesto a do svojej zbierky úspechov pridala ďaľšiu cennú medailu. Z víťazstva sa tešila Viera Slivková z Brezna s výsledným časom 1:50:39, bronzová bola Jana Tatarková zo Spišských Tomášoviec za 2:05:24.

2. miesto Michaela Kucháriková ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Veľmi zaujímavú akciu absolvovala trojica našich ultravytrvalcov Martina Bellušová, Michal Húska a Roman Trtek. Trojica bežcov sa premiérovo zúčastnila na 9. ročníku horského ultramaratónu Tatranská šelma 50. Ako už názov napovedá, jedná sa 50 km dlhý beh po Tatranskej magistrále so začiatkom nad Važcom a cieľom na opačnej strane Vysokých Tatier v Monkovej doline v Ždiari. Jedná sa o jedinečné preteky počas ktorých pretekári prekonali aj nadmorskú výšku 2000 m. Trasa viedla po červenej značke smerom k Štrbskému plesu, Sliezskemu domu, Hrebienku, chate pri Zelenom plese až do Ždiaru k hotelu Magura. V extrémnej horúčave vyrazilo na trať 187 pretekárov, ale v náročných podmienkach pretek dokončilo len 106 vytrvalcov. Z víťazstva sa tešil Martin Halász za neuveriteľných 5:46:26 čo je naozaj extra výkon. Z našich bol najrýchlejší Roman Trtek, ktorý zvládol pretek za 7:48:15 a dobehol na 32. mieste. Martina Bellušová zvládla trať za 8:26:10 čo znamenalo absolútne 55. miesto , ale šieste medzi ženami. Michal Húska obsadil 69. miesto s časom 8:49:49. V extrémne horúcom počasí podali všetci traja parádne výkony…

Michal Húska, Mária Kubová a Martina Bellušová tesne pred štartom.

V sobotu sme mali v akcii ešte dvoch pretekárov. V blízkej Žiarskej doline sa uskutočnil 25. ročník vysokohorského duatlonu o cenu Žiarskej chaty. Jedná sa o jeden z najnáročnejších duatlonov v rámci Strednej Európy s extrémnym prevýšením. Pretek je tvorený kombináciou jazdy na bicykli z obce Smrečany smerom na Žiarsku chatu a behu do vrchu zo Žiarskej chaty do Žiarskeho sedla a odtiaľ ešte tesne pod vrchol Plačlivé.. Veľmi atraktívna trať a profesionálna organizácia zabezpečila v štartovnom poli množstvo špičkových športovcov. Náš klub reprezentovali v štafete do 100 rokov Pavol Bačík a Marián Vejčík. Marián zvládol svoj cyklistický úsek za 56:25 a Pavol zvládol beh za takmer identických 57:07. Vo svojej kategórii obsadili 11. miesto spomedzi 16 dvojíc.

Marián Vejčík tesne pred cieľom svojho cyklistického úseku poniže Žiarskej chaty.

Pavol Bačík a Matúš Sipko čakajú na odovzdávku štafety pred svojim bežeckým úsekom.

Pavol Bačík v cieli štafety tesne pod vrcholom Plačlivé v NP Západné Tatry.

Všetkým športovcom gratulujeme ku krásnym výsledkom a prajeme veľa nových zážitkov a radosti z nadchádzajúcich bežeckých podujatí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu