V klubovej vitríne ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová pribudla trofej: mladí futbalisti v kategórii U19 ovládli 5. ligu!

Športový klub Kriváň Liptovská Ondrašová zaznamenal so svojím mládežníckym futbalom ďalší úspech. Futbalisti z kategórie U19 vyhrali 5. ligu krajskej futbalovej súťaže. V sezóne 2022/2023 nazbierali dovedna 58 bodov za 18 víťazstiev, 4, remízy a 4 prehry. O celkové víťazstvo v súťaži sa bojovalo až do posledného kola. V napínavej koncovke sezóny sa dorastencom z Ondrašovej podarilo predstihnúť rivalov zo Závažnej Poruby o dva body.

Viac o pozadí tohto úspechu prezradil v krátkom rozhovore tréner Filip Michalides.

Gratulujeme k majstrovskej sezóne! Mohol by si nám priblížiť, aký bol priebeh sezóny?

Do sezóny sme vstupovali s cieľom hrať v pokojných vodách stredu tabuľky. Vďaka sérii dobrých výsledkov na jeseň sme sa postupne dostali do boja o čelo tabuľky. Boj o majstrovský titul sa v priebehu sezóny zúžil na štyri mužstvá: Ondrašovú, Hybe, Rabču a Závažnú Porubu. Domácim víťazstvom nad mužstvom Hýb sme sa osamostatnili na čele tabuľky a následnými dobrými výsledkami sme si dokonca vypracovali 6 bodový náskok.

V strede jarnej časti sme sa však dostali do hernej krízy a prehrami v Rabči, doma so Závažnou Porubou a v Chlebniciach sme o svoj náskok prišli. Dve kolá pred koncom súťaže sa zdal už titul stratený, keďže Závažnej Porube stačilo na víťazstvo v sezóne vyhrať jeden z dvoch posledných zápasov.

Napriek tomu sme si povedali, že budeme bojovať až do konca a pokúsime sa vytvoriť na mužstvo Závažnej Poruby výsledkový tlak. Záver sezóny nám naozaj vyšiel, posledné štyri zápasy sme vyhrali bez inkasovaného gólu. Závažná Poruba naproti tomu v predposlednom kole iba remizovala v domácom zápase s Rabčou, a tak bolo jasné, že o titule sa rozhodne až v poslednom kole.

Naši chlapci na záver sezóny zaznamenali po výbornom výkone výhru v Istebnom a potom museli čakať na výsledok nedeľnej dohrávky medzi Vrútkami a Závažnou Porubou. Domáce Vrútky v tomto dueli napokon zvíťazili 7:4 a v našom klube zavládla eufória. Vyhrali sme V. ligu U19!

Čo pokladáš za hlavné faktory vášho úspechu?

Hlavným faktorom úspechu bolo posilnenie mužstva v letnom prestupovom období. Postupne naše mužstvo doplnili Alex Kubačka, Matúš Mokoš, Matúš Kučera, Jerguš Perončík a Marek Novotný. Chlapci výborne zapadli do tímu a v priebehu sezóny sa v šatni vytvorila výborná chémia. Ďalším faktorom boli kvalitné tréningy s A-mužstvom pod vedením Lukáša Zeleňáka. Počas zimnej prípravy zaznamenali veľký progres mladí hráči Dominik Plauter, Marek Novotný, Sebastián Fiačan a Matej Medla. Posledným, no nemenej dôležitým faktorom boli aj podmienky, ktoré nám klub pripravil. O chlapcov bolo počas sezóny výborne postarané, predseda Ľuboš Glončák spolu s celým klubom urobili všetko preto, aby mohli chlapci podávať kvalitné výkony.

Utkveli ti v pamäti nejaké kľúčové momenty sezóny?

V konečnom dôsledku bol dôležitý každý jeden bod, ale v pamäti mi ostali najmä dva momenty. Prvým momentom bolo otočenie výsledku v posledných minútach v Bešeňovej, kde si chlapci siahli na dno svojich síl. Druhým gól Alexa Dvorožňáka z priameho kopu, ktorým v nadstavenom čase rozhodol derby v Bobrovci.

Menu