Vo Východnej rozhodla lepšia efektivita domácich

V poslednom kole sezóny vycestovalo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej do Východnej. Z hľadiska tabuľky domácim v tomto zápase o nič nešlo, zatiaľ čo Ondrašová mala ešte šancu poskočiť o jedno miesto vyššie. Zápas od začiatku svedčil o tom, že sa stretli vyrovnané tímy, hra sa odohrávala na obidvoch stranách ihriska, zväčša v priestore medzi šestnástkami. Už v 13. minúte sa však domácim vydaril rýchly protiútok, pri ktorom využili jednak prepadnutie niektorých hráčov Ondrašovej v útoku a jednak dočasné oslabenie hostí zapríčinené ošetrovaním L. Gvotha. Domáci sa krížnym centrom z pravej strany dostali do prečíslenia vnútri šestnástky a hneď prvú príležitosť v zápase dokázali aj efektívne zakončiť.

Krátko po góle Ondrašová zapla na vyššie obrátky, kombinačnou hrou v strede poľa získala miernu územnú prevahu, ale útočné snahy spravidla končili na hranici šestnástky. Na druhej strane Východná pohrozila zo štandardnej situácie, po centri do šestnástky prišlo nebezpečné zakončenie, ktoré odvrátil na bránkovej čiare stojaci L. Zeleňák. Napriek tomu najväčšiu šancu prvého polčasu mali hostia, keď M. Rázga približne v 25. minúte unikol za chrbát obrany a ocitol sa v samostatnom nájazde. Strelu z bezprostrednej blízkosti však brankár domácich reflexívne vyrazil na roh.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáci sa síce sústredili viac na obranu, ale využívali agilné kraje zálohy a z protiútokov si vytvorili niekoľko šancí či pološancí. Ondrašovej sa v útoku opäť nedarilo podľa predstáv. Za zmienku stoja najmä dve príležitosti L. Gvotha. Najprv sa po neprehľadnej situácii ocitol záložník Ondrašovej v dobrej streleckej pozícii vnútri šestnástky, ale zo vzdialenosti asi 13 metrov sa mu nepodarilo zakončiť dôraznejšie. Ešte väčšiu príležitosť na skórovanie mali hostia po akcii M. Rázgu, ktorý po pravej strane vnikol s loptou do šestnástky a vyslal presnú krížnu prihrávku L. Gvothovi na strelu z prvej. Výbornej akcii tentokrát chýbalo trocha šťastia, strela totiž opečiatkovala tyč. Ako sa neskôr ukázalo, bola to posledná gólová šanca Ondrašovej v zápase, ktorá už v samotnom závere nedokázala súpera viac zatlačiť. Na záver sezóny tak Ondrašová zaknihovala tesnú prehru 1:0.

Hráč zápasu: Ján Hlavaj

V sezóne 2022/2023 8. ligy obsadilo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej v tabuľke 14 tímov konečné 12. miesto (20 bodov za 5 víťazstiev a 5 remíz). Hlavný cieľ Ondrašovej ako nováčika v súťaži, udržanie sa vo 8. lige, hráči úspešne splnili. Gratulujeme!

Menu