Vyhodnotenie činnosti bežeckého oddielu za rok 2019.

Správa o činnosti bežeckého oddielu za rok 2019.

Vážený pán predseda, vážení členovia výboru Športového klubu Kriváň Liptovská Ondrašová, vážení športoví priatelia a hostia.

Dovoľte mi, aby som Vás v mene bežeckého oddielu privítal na výročnej schôdzi nášho klubu. Z postu predsedu BO Vám predkladám správu o činnosti BO za uplynulý rok 2019. V prvej časti zhodnotím organizáciu Ondrašovskej horičky a následne činnosť bežeckého oddielu.

36. ročník Ondrašovskej horičky:

– štatistika: Preteku sa zúčastnilo 282 pretekárov, z toho 93 pretekali v Liptovskej bežeckej lige, ostatní zúčastnení boli súčasťou detských pretekov respektíve behu za sponzorov a domácich. Víťazmi hlavných kategórií sa stali Branislav Šarkan z Kysuckého Nového Mesta a Michaela Kucháriková z ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Pretek bol zároveň aj súčasťou Slovenskej bežeckej ligy. Na organizácii sa počas preteku podieľalo 54 dobrovoľníkov. 

– priebeh preteku:

Klady:

  1. Zaviedli sme novinku, čipové meranie. To nám umožnilo prehodiť zaužívaný pčasový priebeh preteku, keď sme začínali od najmladších detí postupne až k hlavným kategóriám. Upravili sme sme časový rozvrh štartov jednotlivých kategórií  a hlavné kategórie vyrazili na štart o hodinu skôr ako sme boli zvyknutí. Štart mužskej kategórie bol o 10:00 namiesto 11:15 a ženské kategórie, juniori, veteráni a Nordic Wallking štartovali o 10:10 namiesto 11:25 v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom.  Počas preteku hlavných kategórií sme stihli odpretekať aj mládežnícke kategórie Liptovskej bežeckej ligy. Tým sme zároveň aj vyplnili čas divákom. 
  2. Zaviedli sme úplne novú kategóriu Nordic Wallking, medzi týmito pretekármi to malo priaznivý ohlas a chcú prísť aj na ďalší ročník Ondrašovskej horičky. Samotní Nordic Wallkeri nemajú nikde inde na Liptove samostatnú súťaž, takže boli veľmi radi, že sme túto kategóriu otvorili. Hodnotili sme len absolútnych víťazov, bez kategórií. Ocenení boli diplomom, tričkom a keramickým zvončekom.
  3. Po behu sme mali pre platiacich pretekárov k dispozícii maséra a ako občerstvenie pre všetkých guláš, nápoj a výživné koláče od firmy Plody Zeme, ktorí sa špecializujú na výrobu zdravých koláčov z prírodných produktov.
  4. Veľmi pozitívne hodnotím aj nové jednotné športové oblečenie pre organizátorov, myslím, že dizajnovo je veľmi pekné a pre návštevníkov je teraz úplne jasné za kým majú ísť v prípade nejakých otázok.
  5. Plusom je aj online registrácia pri ktorej ušetríme čas pri registrácii na mieste, minulý ročník sme mali najviac registrovaných online.

Nedostatky:

  1. Najväčším problémom boli zdvojené štartovné čísla kvôli ktorým nastal zmätok pri vyhlasovaní výsledkov. S Časomierou PT- teda s meračmi sme si to po preteku vysvetlili a dohodli sa len na jednej sade štartovných čísel do budúcnosti. Ďalším problémom je nával pretekárov na registrácii, to by sa mohlo dať odstrániť rozdelením registrácie na dve časti- pre už registrovaných online a pre registrovaných na mieste. Motiváciou pre online registráciu by malo byť aj zvýhodnené štartovné pre tých, čo sa registrujú online.
  2.  Mínusom bol aj nedostatok pitnej vody na občerstvovacej stanici pri hasičoch pri železničnom priecestí, takže musíme myslieť na to, že posledné roky pretekáme cez veľkú horúčavu a je potrebné mať viac vody. Mohli by sme pretekárom poskytnúť aj špongie na osvieženie, to sa dáva.
  3. Po ukončení preteku padol ešte dobrý návrh- umiestniť moderátorov na ihrisko k miestu dobehu a odovzdávanie cien do zadnej časti k altánku, kde sa podáva guláš po preteku, aby mohli ľudia zatlieskať víťazom, pretože systém odovzdávania aký praktizujeme doteraz oddeľuje víťazov od kolegov bežcov, ktorí po preteku sedia v tieni altánku.
  4.  Mali by sme aj popracovať na jednom fotografovi ktorý by sa venoval hlavne fotkám víťazov na stupni víťazov, lebo nemáme všetkých zachytených a práve fotky víťazov sú žiadané.

Záverom hodnotenia Ondrašovskej horičky chcem v mene bežeckého oddielu poďakovať všetkým organizátorom a našim sponzorom bez ktorých by sme pretek nedokázali organizovať. Ďakujeme za podporu mestu Liptovský Mikuláš, členom DHZ Liptovská Ondrašová, 54 dobrovoľníkom ktorí pomáhali s prípravou aj organizáciu počas preteku, výboru a členom ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. 

Zhodnotenie činnosti BO: Momentálne má bežecký oddiel 15 členov. Najviac sa nám darí v LBLke, Miška Kucháriková sa postavila v tejto lige na 10 štartov z 15-tich možných a 10 x zvíťazila. Celkove skončila aj na prvom mieste v celkovom hodnotení na konci ligy. Nový člen Miroslav Staroň skončil na celkovom 2. mieste v kategórii mužov 40-49 ročných, čo je zatiaľ najvyššie miesto aké sme v mužských kategóriách získali. Viliam Camber skončil na 3. mieste v kategórii 60-69 ročných. Veľmi pekný výsledok dosiahla aj Martina Bellušová v ultramaratóne Letný Jánošík ktorý sa bežal skrz slovenskú a poľskú časť Vysokých Tatier, trasa mala 100 km a Martina skončila na prvom mieste čím obhájila prvé miesto kratšej zimnej verzie tohto behu . Veľmi cenné bolo aj Martinine víťazstvo na prestížnom preteku beh na skokanský mostík na Štrbskom plese kde tak tiež vyhrala a záznam z preteku bol odvysielaný aj v RTVS. Jaroslav Kutnár nás reprezentoval na polmaratóne v Olomouci a v Kodani, Pavol Bačík pretekel na polmaratóne v Mníchove. Miška Kucháriková počas svojej dovolenky v Thajsku skončila na druhom mieste na preteku, ktorý sa v tom čase konal v miestnom letovisku. Preteku sa zúčastnilo 500 bežcov, takže slušná konkurencia. Michaela okrem toho zvíťazila aj na prestížnom Behu Súľovskými skalami. Pavol Bačík zabehol zatiaľ najrýchlejší čas spomedzi našich členov na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach, keď dobehol v čase 3:28:00. Na tomto maratóne si odkrútila svoju premiéru aj Janka Vechterová a stala sa tak treťou bežkyňou nášho klubu, ktorá absolvovala maratón. Veľmi úspešnú premiéru má za sebou aj Michal Húska ktorý absolvoval svoj prvý ultramaratón Javornícku 100ku a svojich premiérových 100 km zvládol za výborných 14:32 hod a skončil 32. zo 125 bežcov.

Momentálna situácia v bežeckom oddiele je taká, že sa všetci individuálne pripravujeme a udržujeme vo forme. Súťaženie a osobné stretnutia s kamarátmi bežcami nám veľmi chýba, ale športové akcie sú z nariadenia vlády zakázané až do odvolania. Každopádne, v novej sezóne 2020 máme nárast počtu nových aktívnych členov a ako som spomenul všetci sa udržujeme vo forme tak, aby sme mohli bez problémov naskočiť do bežeckej sezóny.

37. ročník Ondrašovskej horičky je naplánovaný na 11.10. 2020. Vzhľadom k aktuálnej situácii s vírusovým ochorením COVId 19 uvidíme, či budú v tom čase športové akcie opäť povolené. Každopádne, prípravy na Ondrašovskú horičku prebiehajú a sme pripravení pretek zorganizovať.

Ďakujem za pozornosť.

V: Liptovskej Ondrašovej 3.4. 2020 

Vypracoval: Pavol Bačík, predseda BO ŠK Kriváň L. Ondrašová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu