Výročná schôdza bežeckého oddielu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

V piatok 17.1. 2020 sa členovia bežeckého oddielu zúčastnili na dvoch športových akciách:  Slávnostné vyhlásenie športovca mesta Liptovský Mikuláš v Dome kultúry v LM a následne výročnej schôdze bežeckého oddielu nášho klubu. V Dome kultúry primátor nášho mesta ocenil najúspešnejších športovcov medzi ktorými nechýbali slovenský reprezentanti Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Jakub Grigar, Petra Vlhová alebo Michal Barbier ktorí sú známi ako olympijský víťazi, majstri sveta, dlhoročný pretekári vo svetovom pohári.

Medzi desiatku ocenených sme mali tú česť mať aj zástupcu nášho klubu, vyznávača silových športov, viacnásobného majstra sveta a nositeľa viacerých Guinesových rekordov Pavla Balážika.  Pavel sa minulý rok zúčastnil nominačných pretekov Slovenskej Republiky v Lučenci a v Liptovskom Hrádku kde vytvoril nové národné rekordy v mŕtvom ťahu do 56 kg a zvíťazil v tlaku na lavičke. Následne reprezentoval Slovenskú Republiku v zahraničí na majstrovstvách sveta umiestnenie: 1 .miesto v mŕtvom ťahu do 56 kg divízie s vybavením –EQ (vytvorený svetový rekord) , ktoré zároveň znamenalo 2.miesto v absolútnom poradí bez rozdielu váh, 2.miesto v mŕtvom ťahu do 56 kg divízie Raw/bez vybavenia/ a 2.miesto v tlaku na lavičke do56 kg Raw na majstrovstvách sveta v Chicagu v USA. Na majstrovstvách získal nasledovné umiestnenie: 1.miesto v mŕtvom ťahu do 56 kg  a absolútny majster Európy bez rozdielu váhy. Pavel sa má veru čím pochváliť a my sme veľmi radi, že v našom klube môžme rozprávať o športovo aktívnom slovenskom reprezentantovi ktorý je schopný priniesť zo zahraničia tituly Majstra sveta či Európy a popritom vytvorí aj svetové rekordy vo svojom športe. 

Ocenený Pavel Balážik (prvý zľava v spoločnosti Michala Martikána, Alexandra Slafkovského, Jakuba Grigara, Michala Barbiera a ďalších ocenených.

Slovenská reprezentácia v silových športoch.

Mŕtvy ťah v podaní nášho siláka.

Bench press

A na stupni víťazov v Chicagu.

Program moderoval športový komentátor RTVS Ľuboš Hlavena ktorý vyspovedal aj legendu Slovenského športu hlavne na poli rozhodcovskom Ivana Bubelínyho z Liptovského Mikuláša.

Po skončení slávnostného odovzdávanie cien sme sa presunuli do Liptovskej Ondrašovej kde nás v bare u Mausera čakali slávnostne vyzdobené stoly a členovia bežeckého oddielu. Zišli sme sa v celkovom počte 23 členov BO, organizátorov Ondrašovskej horičky a bežcov z bežeckého oddielu. Samotnú schôdzu otvorila dlhoročná organizátorka Tatiana Bačíková. V úvodnom príhovore sme si minútou ticha uctili pamiatku pána Cyrila Hrnčiara, jedného z piatich zakladateľov Ondrašovskej horičky ktorý sa aktívne zapájal do organizácie všetkých ročníkov už od roku 1983. Následne sme pokračovali správou o činnosti bežeckého oddielu za rok 2019 ktorú predniesol predseda oddielu Pavol Bačík. V zhrnutí ocenil organizáciu a priebeh Ondrašovskej horičky. Zo štatistického pohľadu sa jednalo o 37. ročník, preteku sa zúčastnilo 282 pretekárov z toho 93 LBL-ke a 11 Nordic Walking, takže pretekárov sme mali 104, ostatní boli deti, domáci a sponzori. Mužské preteky vyhral opäť Branislav Šarkan z Martina a ženské Michaela Kuchárikováz AC Kriváň Liptovský Mikuláš. Pozitívne boli hodnotené novinky ktoré organizátori zaviedli: Čipové meranie, zmena štartu času hlavných kategórií na skoršiu hodinu čím sme ušetrili pretekárov pred vyššou dennou teplotou,  čipové meranie umožnilo súbežný štart viacerých kategórií na rôznych tratiach čím sme urýchlili priebeh preteku, nové kategórie pre vyznávačov Nordic Wallkingu, masáž po preteku a ochutnávka zdravých RAW koláčov od spoločnosti Plody Zeme ktoré pre nás pripravila bývalá slovenská reprezentantka v behu na stredných tratiach Soňa Palovičová. Okrem pozitív sme si zhrnuli aj nedostatky ktoré sprevádzali priebeh preteku. Pri organizovaní budúceho ročníka sa musíme zamerať na rýchlejšiu registráciu a pri vyhodnotení výsledkov musíme zlepšiť rýchlosť spracovania. Z celkového pohľadu pozitíva prevyšujú negatíva, organizátori odviedli v rámci možností veľmi dobrú prácu. Poďakovanie za spoluprácu patrí aj Športovému klubu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová, mestu Liptovský Mikuláš, DHZ v Liptovskej Ondrašovej, VPS mesta Liptovský Mikuláš za výbornú prípravu tratí, štartérovi Ivanovi Bubelínymu a rozhodcovi Tiborovi Pelachovi z Olympijského klubu Liptova, Slovenskému bežeckému spolku ako aj všetkým ostatným dobrovoľníkom ktorí pomohli s prípravou. Po zhodnotení priebehu Ondrašovskej horičky sme adresovali poďakovanie našim členom za pomoc pri organizovaní Stop Shop polmaratónu kde naši ľudia aktívne pomáhajú počas preteku s usmernením pretekárov a dohliadajú aj na ich bezpečnosť.

V programe sme pokračovali správou o činnosti bežeckého oddielu. S veľkou radosťou sme konštatovali, že v súčastnosti máme až 15 aktívnych bežcov ktorí šíria dobré meno tak klubu ako aj celému mestu Liptovský Mikuláš nielen doma, ale aj v zahraničí. V skratke môžme spomenúť 10 víťazstiev Michaely Kuchárikovej pri jej desiatich štartoch v Liptovskej bežeckej lige, víťazstvo Michaely Kuchárikovej na pretekoch v Thajsku v konkurencii zhruba 500 pretekárov, víťazstvo Martiny Bellušovej na silne obsadených pretekoch ReddBull Štrbské pleso v behu na veľký skokanský mostík, víťazstvo Martiny Bellušovej na ultra maratóne Letowy Janošík  na poľsko-slovenskom preteku kde obsadila 1. miesto pri 110 kilometrovom behu vo Vysokých Tatrách, víťazstvo Martiny Bellušovej na náročných horských krosoch ALS polmaratón vo Svite a Kozom Traily v Kozích vrchoch na východe Slovenska, ďalej  celkové víťazstvo Michaely Kuchárikovej v hlavnej ženskej kategórii Liptovskej bežeckej ligy, 2. miesto nového člena Miroslava Staroňa  v „B“ kategórii mužov do 49 rokov v LBL-ke, 3. miesto Viliama Cambera v „D“ kategórii mužov do 69 rokov tak isto v LBL-ke, ďalej víťazstvo Michaely Kuchárikov na Garmin behu v Súľovských vrchoch a tak ďalej…Medailovú žatvu sme mali tento rok naozaj veľmi veľkú a naše príspevky o jednotlivých pretekoch zhliadlo na Facebooku viac ako 8000 ľudí pri každom jednom článku čo je výborná reklama pre celý klub. Potešili nás aj iné úspechy, Jaroslav Kutnár reprezentoval náš klub na polmaratónoch v Prahe a v Kodani, Pavol Bačík odbehol Mníchovský polmaratón, Michal Húska sa spolu s Pavlom Bačíkom veľmi dobre umiestnili na Košickom maratóne a tým si vybojovali štartovné čísla v „A“ sektore na budúci rok ktorý bude vyhradený pre bežcov hneď za elitnou kategóriou, Janka Vechterová odbehla svoj prvý maratón a zvládla ho pod 4 hodiny čím si splnila svoj cieľ. Michal Húska sa účasťou na Javorníckej stovke pridal medzi ultramaratóncov v našom klube, Matúš Sipko zaznamenal veľký tréningový progres a získava čoraz lepšie umiestnenia v hlavnej mužskej kategórii. Naše rady sme rozšírili o 4 nových bežcov: Michaelu Kuchárikovú, Miroslava a Lukáša Staroňa a Mariána Fejerčáka. Máme ešte sľúbeného jedného kvalitného bežca do hlavnej mužskej kategórie takže túto sezónu by nás malo reprezentovať až 16 bežcov.

V závere sme sa ešte dotkli našej žiadosti ktorú sme posielali na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a školstva a v ktorj žiadame o finančnú podporu pri nákupe materiálno technologického zabezpečenia pre ďaľšie ročníky Ondrašovskej horičky a prediskutovali sme priebeh prác pri organizovaní Ondrašovskej horičky 2020. Zhodli sme sa na termíne preteku ktorý bude tentokrát v netradičnom termíne a to dňa 31.5. 2020 z dôvodu plánovaných prác na revitalizácii futbalového ihriska ktoré by mali prebehnúť práve v júny 2020.

Na záver sme odovzdali darčekové predmety pre našich organizátorov a spoločne posedeli pri občerstvení.

Touto cestou ešte raz ďakujeme za účasť a držíme palce pri organizovaní 37. ročníka Ondrašovskej horičky a športovcom veľa splnených svojich športových predsavzatí.

Martina Bellušová na pretekoch Letowy Janošik vo Vysokých Tatrách.

Naši bežci Matúš Sipko, Michal Húska a Martin Jančuška počas Ondrašovskej horičky 2020.

Naši bežci na krásnom krosovom bežeckom podujatí ALS polmaratón vo Svite. Zľava Anna Ogoreková, Pavol Bačík, Martin Jančuška, Matúš Sipko, Martina Bellušová, Michal Húska a Jaroslav Kutnár.

Záverečný pretek sezóny Štefánsky beh v Ružomberku ponúka aj možnosť bežať v maskách, čo sme s radosťou využili…

 

Vypracoval: Pavol Bačík, predseda Bežeckého oddielu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu