Zápas s Prosiekom prekvapenie nepriniesol

V 16. kole privítala Liptovská Ondrašová na domácom trávniku štvrtý tím tabuľky Prosiek. Zápas od úvodných minút vôbec nezodpovedal tabuľkovému postaveniu tímov, Ondrašová začala veľmi aktívne a herne mala mierne navrch. Snaha Ondrašovej o otvorený, útočný futbal však Prosieku dávala možnosti na nebezpečné protiútoky. Ofenzívna kvalitu hostí sa prejavila po dvadsiatich minútach zápasu, keď sa Prosieku podarilo po rýchlych priamočiarych akciách streliť dva góly v priebehu jednej minúty. Obraz hry sa od tohto momentu zmenil, komfortný náskok dodal hráčom Prosieka sebavedomie, boli istejší na lopte a lepší v kombinácii. Ondrašová sa naďalej snažila o zvrátenie výsledku, ale opäť nedokázala byť pred bránkou súpera príliš nebezpečná. V druhom polčase navyše pridali hostia aj tretí gól, keď zúročili dôraz pred bránkou po štandardnej situácii. Za stavu 0:3 bolo o zápase prakticky rozhodnuté a duel sa iba dohrával.

Prehra so štvrtým, resp. aktuálne už tretím mužstvom tabuľky nie je z pohľadu Ondrašovej katastrofou, prehĺbila však najväčší problém jarnej časti sezóny, ktorým je bezzubá ofenzíva.

Hráč zápasu: Emil Cholvadt

V nasledujúcom kole zamieri Ondrašová do Liptovských Vlách, kde odohrá dôležitý duel v boji o záchranu. Zápas sa odohrá v nedeľu 16. apríla 2023 so začiatkom o 16:00.

Menu