Zmiešané pocity po zápase v Liptovských Vlachoch

17. kolo odohrala Liptovská Ondrašová na výjazde v Liptovských Vlachoch. Oba tímy nastúpili na zápas mimoriadne motivované, keďže sa aktuálne nachádzajú v spodnej časti tabuľky a víťazstvo mohlo obom mužstvám výrazne pomôcť v boji o záchranu.

Do prvého polčasu vstúpila lepšie Ondrašová, ktorej sa daril prechod do útočnej fázy a dokázala si vypracovať niekoľko sľubných príležitostí. Aktivita Ondrašovej priniesla ovocie v 18. minúte, keď sa po umne zahratom priamom kope P. Kunu dostal k odrazenej lopte D. Mirga a pohotovo zblízka skóroval.

Domáci tím bol nebezpečný najmä vo vzduchu a v prvom polčase sa mu podarilo vyrovnať, hoci gól patril do kategórie náhodných. Tesne pred vyrovnávajúcim gólom sa zranil Ľ. Glončák, ktorému sa v dôsledku toho vnútri šestnástky nepodarilo upratať loptu pred súperom a ten príležitosť využil.

V druhom polčase Ondrašová poľavila z koncentrácie a dala súperovi možnosť ťažiť z jeho najsilnejšej zbrane – štandardných situácií. Po sérii rohových a priamych kopov mali domáci niekoľko šancí (vrátane nastreleného brvna) a svoj tlak napokon pretavili do strelenia vedúceho gólu. Gól padol po hlavičke, ktorej predchádzal nábeh útočiacich hráčov na hranici offsidu.

Po góle na 2:1 sa súper stiahol a Ondrašová opäť prevzala iniciatívu. Tlak na obranu domácich sa ešte znásobil, keď v 75 minúte zahral domáci brankár rukou mimo šestnástky a dostal priamu červenú kartu. Hráči Ondrašovej sa napokon dočkali, v 90. minúte potiahol akciu po krídle M. Rázga a skrumáž v šestnástke využil L. Gvoth, ktorý stanovil konečný výsledok 2:2.

Pred zápasom mala Ondrašová jediný cieľ, zisk 3 bodov, vzhľadom na priebeh zápasu je však aj bod z duelu s Vlachmi cenný.

Hráč zápasu: Dávid Mirga

Nasledujúci zápas odohrá Ľ. Ondrašová na domácej pôde proti Partizánskej Ľupči. Zápas sa odohrá v nedeľu 23. 4. 2023 o 16:00.

Menu